بررسی یک تفاوت مهم در موتور رندر های کرونا و ویری
موتور رندر های کرونا و ویری

تاریخ انتشار : 1399/1/11/ نمایش : 4766 / نظرات : 0

بررسی یک تفاوت مهم در موتور رندر های کرونا و ویری


اگر پیج اینستاگرام و صفحات فضای مجازی جهان مکس را  دنبال کرده باشید ...قطعا تا کنون با پلاگین های کرونا و پلاگین ویری آشنا شده اید .
تا اینجا همه ما میدانیم ...که این دو پلاگین هر کدام میتواند شما را به بهترین و رئال ترین رندر های ممکن برساند و تنها شرط آن تسلط کامل بر هر کدام از این موتور رندر های قدرتمند است .
اگر رندری با هر کدام از این موتور رندر ها دیدید که رندر های خام ،بدون کیفیت و یا غیرواقعی بود ...تنها یک دلیل دارد و آن این است که فردی که این رندر را گرفته تسلط کامل به این موتور رندرها ندارد و فقط قسمتی از آنها را آموزش دیده است ... چه ویری ...چه کرونا ...
رندری که میبینید یک رندر از هنرجویان مجموعه جهان مکس هست که با موتور رندر کرونا گرفته شده است.-دهقان

و این رندر رندری از هنرجویان مجموعه جهان مکس با موتور رندر ویری میباشد .-محمد رضا محمدی

نظر شما چیست ؟
آیا قابل تشخیص هست که کدام رندر با کدام کرونا و کدام یک با ویری گرفته شده است ؟

اگر بله پاسخ خود را برای ما بنویسید .پس این بحث که موتور رندر کرونا بهتر است یا ویری را به طور کامل فراموش کنید .. فقط باید بررسی کنید ببینید کدام موتور رندر بهتر به نیاز های شما پاسخ میدهد . اما برخی از تفاوت های این دو موتور رندر که در مقالات قبل نیز بررسی کرده ایم را مجددا مرور میکنیم .
به این صورت که شما پس از پایان رندر هایتان موتور رندر کرونا کنترل بهتری روی نورپردازی دارد. میتوانید چراغ برخی اتاق ها را خاموش و یا روشن کنید و همینطور میتوانید رندر روزتان را تبدیل به رندر شب کنید.
و پلاگین ویری تنظیمات پیچیده و گسترده تری دارد که برای یادگیری آن باید وقت و دقت بیشتر بگذارید . با همه این توضیحات تعیین کننده شما هستید .

موضوع اصلی این مقاله به شما کمک میکند ، تا بعد از شناخت پلاگین کرونا در تصمیم گیری اطمینان بیشتری داشته باشید .
آیا تا کنون در مورد cxr در موتور رندر کرونا چیزی شنیده اید ؟
این یک قابلیت است در موتور رندر کرونا که به شما این امکان را میدهد پس از اینکه رندر شما به پایان رسید ...
بعد ها با داشتن فایل cxr میتوانید در حضور کارفرما برخی از تغییرات مد نظر او را در رندر نهایی تان  اعمال کنید . و در صورتی میتوانید اینکار را انجام دهید که تنظیمات اولیه رندر را به درستی انجام داده باشید .
به صورت خلاصه برخی تنظیمات را مرور میکنیم  ابتدا  از سربرگ رندرینگ و انتخاب RENDER SET UP  و یا با فشردن دکمه F10 وارد تنظیمات موتور رندر کرونا میشوید .

با قراردادن قسمت RENDERER بر روی CORNA RENDER تنظیمات کرونا برای شما به نمایش گذاشته میشود .در سربرگ SCENE روی گزینه SETUP LIGHT MIX  کلیک کنید .

پنجره ای برای شما باز میشود که دارای سه گزینه میباشد . هر کدام از این گزینه ها توضیحاتی دارد که به طور مفصل در پکیج کرونا استار به تدریس استاد علی جهانی توضیح داده شده است . که ما در این آموزش به توضیح آن نمیپردازیم .
با زدن گزینه GENERATEپنجره بسته میشود . اقدام بعدی که باید انجام دهید

در قسمت DENOISE MODE   زبانه رو روی FULL DENOISING قرار بدهید .  سپس میتوانید المنت های مورد نظر خود را اد کنید وبر روی گزینه رندر کلیک کنید تا رندر بگیرد .  زمانی که تعداد PASS ها به عدد مناسبی رسید با زدن گزینه STOP در پنجره
FRAM BUFER  اجازه بدهید تا عملیات DENOISE کردن رندر شما به پایان برسد

بعد از اتمام رندر  با نگه داشتن کلیک چپ روی گزینه SAVE  در پنجره FRAME BUFER  دو گزینه برای شما نمایان میشود

با زدن گزینه SAVE CXR میتوانید CXR را ذخیره کنید و بعد ها تغییرات مورد نظر روی نور های خود را اعمال کنید همچنین میتوانید از تنظیمات پست پروداکشن آن برای پست کردن رندر خود استفاده کنید . امیدوارم این آموزش برای شما عزیزان مفید باشد .
موفق و پیروز باشید
مدرس استاد علی جهانی
نویسنده :زهرا خداشناس

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 
یک شروع یک عمر پشتیبانی

یک شروع یک عمر پشتیبانی

به موفقیت شما متعهدیم

مشاوره و ارتباط با ما

مشاوره و ارتباط با ما

9353626062-51384621689-

کیفیت آموزش

کیفیت آموزش

نتایج عالی و موفق

درباره ما

آکادمی جهان مکس با برگزاری صدها ساعت دوره های آموزش آنلاین و کلاس های غیر حضوری فرصت و بهره مندی از آموزشها را به کلیه علاقمندان از شهرها و کشورهای دیگر داده است.
آکادمی جهان مکس اولین برگزار کننده دوره های آنلاین با متد خاص و منحصر به فرد می باشد که رضایت صد در صدی هنرجویان این دوره ها را به همراه داشته است.
آکادمی ما با ارائه پکیج های مختلف هایپرمدلینگ، کرونا استار و لومیونر در تلاش است بهترین آموزش ها را برای شما عزیزان فراهم سازد.

عضویت در خبرنامه