منظور از ویرایش مخرب و غیر مخرب در فتوشاپ چیست
مغازه دارها در مورد اصطلاح ویرایش غیر مخرب ( Non-destructive ) چیزی نشنیده اند ولی خیلی خوب از آن در کسب و کار خود استفاده می کنند.

تاریخ انتشار : 1399/4/2/ نمایش : 314 / نظرات : 0


موضوع مقاله : فتوشاپ
زمان مطالعه: 3 دقیقه

منظور از ویرایش مخرب و غیر مخرب در فتوشاپ چیست؟


مغازه دارها در مورد اصطلاح ویرایش غیر مخرب ( Non-destructive ) چیزی نشنیده اند ولی خیلی خوب از آن در کسب و کار خود استفاده می کنند.

اگر به بنر یا تابلو اعلام قیمت اجناس آنها دقت کنید تنها نام اجناس روی آنها چاپ شده است. در جلوی نام هریک از اجناس یک فضای خالی در نظر گرفته شده است و روی آن یک کاغذ چسبانده اند که قیمت محصول را مشخص می کند. هر بار که قیمت ها تغییر میکند روی یک کاغذ قیمت جدید را می نویسند و جایگزین کاغذ قدیمی می کنند.

بنر قیمت 

آنها هیچ گاه با ماژیک یا رنگ روی بنر، قیمت ها را نمی نویسند و با این روش همیشه بنر چاپ شده را سالم نگه می دارند . در این جا تابلو یا بنر قیمت ها یک طرح گرافیکی است که بصورت غیر مخرب ویرایش می شود.

یک طراح غیر مخرب در نرم افزار فتوشاپ عکسی را باز میکند ، یک لایه جدید ایجاد می کند و روی این لایه جدید یک خط می کشد در همان زمان یک فرد عادی همان خط را روی عکس بدون ایجاد لایه جدید رسم می کند.

عد از گذشت زمان و انجام چندین عمل ویرایشی روی عکس آنها متوجه می شوند خطی که در ابتدای کار رسم کرده اند باید جابجا شود در این جا طراح حرفه ای با چند حرکت ساده خط را جابجا می کند ولی فرد عادی برای حل این مشکل کار پیچیده و زمانبری دارد.
بنابر این زمانیکه در فتوشاپ عکسی را باز می کنیم بهتر است آن را مانند تابلو مغازه دارها سالم نگه داریم.

در تصویر زیر وضعیت لایه ها در یک ویرایش مخرب و یک ویرایش غیر مخرب نشان داده شده است

ویرایش غیر مخرب در فتوشاپ 


این یک مثال بسیار ساده از تکنیک ویرایش غیر مخرب در فتوشاپ بود. ابزارها و روش های مختلفی برای ویرایش غیرمخرب در فتوشاپ وجود دارد ، استفاده از ماسک به جای ابزار پاک کن و لایه های Adjusment از معمول ترین روش های ویرایش غیر مخرب است.

یکی از مزایای طراحی غیر مخرب که طراحان حرفه ای بارها تجربه کرده اند این است که در زمان تحویل کار وقتی سفارش دهنده ایده های خود را می دهد و میخواهد نتیجه را ببیند بواسطه طراحی اصولی خود به راحتی می توانند در کمترین زمان تغییرات را اعمال کنند.

بنابراین ویرایش غیر مخرب به طراح کمک می کند مدیریت کافی روی طراحی خود داشته باشد و نتیجه کارهایی که روی عکس انجام می دهد را در روند طراحی بررسی و ایده های خود را روی طرح به راحتی آزمایش کند.

◾ نویسنده : احمد نیکنام - مدرس گرافیک و موشن گرافیک
◾ منبع: جهان مکس

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 
یک شروع یک عمر پشتیبانی

یک شروع یک عمر پشتیبانی

به موفقیت شما متعهدیم

مشاوره و ارتباط با ما

مشاوره و ارتباط با ما

9353626062-51384621689-

کیفیت آموزش

کیفیت آموزش

نتایج عالی و موفق

درباره ما

آکادمی جهان مکس با برگزاری صدها ساعت دوره های آموزش آنلاین و کلاس های غیر حضوری فرصت و بهره مندی از آموزشها را به کلیه علاقمندان از شهرها و کشورهای دیگر داده است.
آکادمی جهان مکس اولین برگزار کننده دوره های آنلاین با متد خاص و منحصر به فرد می باشد که رضایت صد در صدی هنرجویان این دوره ها را به همراه داشته است.
آکادمی ما با ارائه پکیج های مختلف هایپرمدلینگ، کرونا استار و لومیونر در تلاش است بهترین آموزش ها را برای شما عزیزان فراهم سازد.

عضویت در خبرنامه