پلاگین پنجم :RailClone Pro

RailClone Pro یک پلاگین 3Ds Max است که برای مدل سازی پارامتریک قطعات هندسی سفارشی ، قابل تعریف توسط کاربر و مجموعه ایی از قوانین ساخت و ساز می باشد ، این مفهوم جدید مدل سازی به شما اجازه ساخت ساختار پیچیده و واقعی برای تجسم معماری ، مهندسی عمران و طراحی داخلی می RailClone یک مدلساز همه کاره است. پس شاید آرشیتکت ها و طراحان در لیست اولویت های کاربری آن باشند، اما این مدلساز قابلیت استفاده در هر حالتی را خواهد داشت. قبل از اینکه همانند بررسی های تخصصی مازستا به شرح خصوصیات و کاربردهای آن بپردازیم باید عرض کنم که RailClone یک مدلساز پارامتریک است. برای آندسته از دوستانی که با اصطلاح پارامتریک آشنا نیستند باید عرض کنم که روش مدلسازی پارامتریک به گونه ای است که با تغییر هر کدام از پارامترهای مورد نیازتان، مدل شما به صورت خودکار تغییر خواهد کرد. بنابراین شما میتوانید با فرمولی که خودتان دوست دارید یک مدل ساخته و با تغییر فاکتورهای مورد نظرتان به ویرایش مدل بپردازید.

دهد.این نرم افزار شامل کتابخانه ایی کامل از مدلهای آماده و از قبل تعیین
 شده برای ایجاد نرده ها (فنس ها) ، انواع نرده ها و دیواره ها ، موانع ، گاردریل ، صندلی های سالن سینما ،هندرلیس یا دیوارها به کار برده می شود.
 
 
 
 
 
خصوصیات RailClone RailClone را نباید با Grasshopper مقایسه کنید. اما این پلاگین نیز توانایی های بسیار قدرتمندی را در 3ds Max در اختیار شما قرار می دهد. خیلی از کاربران حرفه ای 3ds max معتقد بودند که این پلاگین هیچ گزینه خاصی را برای شما به عنوان یک پارامتریک جدید به ارمغان نخواهد آورد . این دسته از کاربران میگویند که RailClone ابزارهای space tool و Array و Path Deform را با هم ترکیب کرده است که البته این حرف تا حدودی نیز صحیح است. اما باید بدانید که در نسخه 2 از این پلاگین، با تغییراتی مواجه هستیم که توانایی ساخت مدلهای بسیار پیچیده را در اختیار ما قرار داده است.